Täiuslikkus on meie potentsiaal, mitte olevik

RM Jennings

Messy hair

Ma olin külas oma sõbrannal Paulal ja imetlesin, kuidas ta tegi samal ajal õhtusöögiks ise tehtud makarone, hüpitas puusa peal oma nutvat beebit ja kuulas hoolega oma 3-aastase lapse üha korduvaid soove. Mulle näis ta ideaalse naisena: rahulik, õnnelik ja keskendunud oma mõlema lapse vajadustele ning mulle, valmistades samal ajal mängeldes paremat toitu, kui ma eales oma elus teinud olen.

Võite ette kujutada, kui üllatunud ma olin, kui nägin mõned päevad hiljem sotsiaalmeedias teda kirjutamas, kui raske tal oli olnud, kuna ta oli võrrelnud ennast teiste emadega; et tal oli olnud sünnitusjärgne depressioon ja ta oli tundnud, nagu ei teeks ta oma pere heaks piisavalt palju.

Ma hakkasin mõtlema täiuslikkuse peale, sellele võimatule standardile, mille poole olin püüelnud ja mille järgi arvasin peaaegu iga mind ümbritseva naise täielikult elavat. Ma teadsin, et Kristus oli käskinud meid: „Teie olge siis täiuslikud, nõnda nagu teie taevane Isa on täiuslik!” (Matteuse 5:48), ja ma tõepoolest tahtsin selline olla. Kuid ma mõistsin, et täiuslikkus, mida Paula ja mina olime saavutada püüdnud, oli tõenäoliselt rohkem ajastus kui lõppeesmärk.

Ma arvan, et ühel päeval me imestame ja avastame oma hämmastuseks, kui palju erineb meie arusaamine täiuslikkusest sellest, mida Päästja on meile täiuslikkusest õpetanud.

Mis oli minu arvates täiuslikkus

Minu ettekujutus täiuslikust naisest põhines sellel, mida olin näinud kõigis naistes oma elus.

Minu sõbrannad, keda ma jumaldasin ja olin alati parimateks pidanud.
Mu ema, kelle kohta tundsin, et olen talle väga palju võlgu.

Ja siis imekaunid suunamudijad, keda sotsiaalmeedias jälgisin.

Minu jaoks ja sotsiaalmeedia järgi muutis naise täiuslikuks:

Hea figuur

Kaunis välimus

Edukus

Puhas kodu

Otsatu positiivsus

Abielu

Hästi riietatud lapsed

Maailmas ringireisimine

Ei osta kunagi rohkem, kui vajab, siiski on tal kõik asjad, mida ta tahab

Ei lähe pidžaamas toidupoodi

Loomulikult jääb mul iga päev midagi sellest nimekirjast vajaka. Ja ma tundsin, et midagi peale täiuslikkuse ei lähe arvesse – ma olen kas täiuslik või luuser.

Kuid ma mõistsin, et minu arusaam täiuslikuks olemisest polnud üldsegi see, milline Kristus oli mul olla käskinud.

Mis on täiuslikkus

Ma ei arva, et Jumal muretseb sellepärast, kui säravpuhas mu kodu on, milliseid riike olen külastanud või kas ma oskan teha ise valmistatud makarone.

Jumal muretseb selle üle, et oleksin õnnelik, et mu pere oleks õnnelik, ja meie igavese päästmise üle.

Kui Kristus ütles: „Teie olge siis täiuslikud”, ei rääkinud ta mulle sellest, et püüaksin pidevalt mõnda kättesaamatut standardit saavutada. Ta aitas mul näha mu jumalikku potentsiaali. Ta palus mul vaadata hiilgavasse tulevikku. Nagu on öelnud president Russell M. Nelson: „Täiuslikkus ootab alles ees. See saab täielikult teoks alles pärast ülestõusmist ja üksnes Issanda kaudu. See ootab ees kõiki, kes Teda armastavad ja Tema käskudest kinni peavad.” („Perfection pending„).

Eesootav täiuslikkus pole piltilus täiuslikkus. See pole veatu. Eesootav täiuslikkus pole vaba isegi mineviku vigadest.

Täiuslikkus, nagu sellest pühakirjades räägitakse, tähendab saada täielikuks, küpseks ehk täielikult arenenuks. Teisisõnu selleks, et saada täiuslikuks, pean ma saama lunastatud. Pean olema täidetud armastusega. Pean olema saanud terveks Kristuse kaudu.

Ma arvan, et see sarnaneb rohkem sellega, mis muudab inimese heaks; selliseks, kes ühel päeval on Jumala armu kaudu täiuslik Kristuses:

armastab neid, kes on tema ümber

tahab oma perele parimat

on teiste jaoks olemas

hoolitseb iseenda eest (uinakud on lubatud!)

kuulab oma vajadusi

on iseendaga kannatlik

on lahke ja parandab meelt

püüab areneda

Jumal võib meiega palju korda saata, kui me tõepoolest anname endast parima, et järgida Teda ja teenida Tema lapsi.

Olen leidnud palju tröösti nendes vanem Jeffrey R. Hollandi sõnades: „Usun, et Jeesus ei tahtnud, et Ta jutlus sel teemal oleks verbaalne haamer, millega meid meie puuduste pärast kolkida. Usun, et Ta tahtis sellega pigem avaldada austust sellele, kes ja mis on Jumal, Igavene Isa, ja milleni võime Tema abil igavikus küündida.” („Teie olge siis – ühel päeval – täiuslikud”)

Seepärast olge armastavad.
Seepärast olge kannatlikud nii teiste kui ka iseendaga.
Seepärast olge alandlikud ja valmis meelt parandama ning tooma oma puudused Jumala ette, mil iganes te tunnete, et olete „luuser”.

Ühel päeval olete te Kristuse kaudu täiuslikud, ja kes teab, kuidas see järgmises elus välja näeb? Kuid ma tean, et ma saan olla täna parim, mis ma olla suudan, kui ma kasvan, et olla rohkem Jumala-sarnane.