Maksimaalne elamus minikonverentsilt

Õde Allred

Frisbee

18. ja 19. mail kogunesid Balti misjoni noored täiskasvanud Lätis noorte täiskasvanute minikonverentsile.  Nädalavahetus oli kena ja päikeseline – täiuslik koos aja veetmiseks. Meid võttis vastu Läti noorte täiskasvanute rühm.  Nad olid valmistanud mitmeid lõbusaid tegevusi, maitsvat toitu ja vaimseid kõnelejaid. Nädalavahetuse teemaks oli „Teie südame soovid”.  

Me kohtusime Riias Imanta kogudusehoones, mis asub vaikses naabruskonnas eemal linnakeskuse mürast. Üritusel osalesid noored Eestist, Lätist, Leedust ja Brigham Youngi ülikoolist ning neid abistasid nii noored kui vanemaealised misjonärid.  

Alustuseks pakuti väljas üles seatud laudadele valmis pandud lõunat. Sellele järgnesid võistkonnamängud võrkpall ja lendav taldrik.  Hiljem oli meil võimalus üksteisega tuttavaks saada, osaledes kiirkohtingu tegevuses. Peagi tundsime, et oleme leidnud mitu uut sõpra.

Ekraanisäästja pilt

Meie rühm jagati võistkondadeks (kollane, sinine, roheline ja punane) ning me võistlesime aja peale aardejahis.  Igale võistkonnale anti nimekiri 30 erinevast tegevusest. Võistkond pidi lõpetama tegevuse ja tegema telefoniga pilti.  Tegevused olid erineva raskusastmega ja punktide arvuga. Raskema tegevuse eest saime rohkem punkte. Siin on näide mõnedest tegevustest:  foto lusikaga (1 punkt), Jeesuse pildi panemine oma telefoni ekraanisäästjaks (1 punkt), kellegi tänaval hiina keeles tervitamine (2 punkti), vanamemmele lille kinkimine (3 punkti), oma kehadest tähtede N, V, T moodustamine (5 punkti), võililleõie söömine (10 punkti), video tegemine oma tunnistusest ja selle Facebooki ülespanemine (15 punkti), kellegi kirikusse kutsumine tuleval nädalal (30 punkti). Kui aeg otsa sai, vaatasime kõikide pilte ja õnnitlesime võitjate võistkonda.

Abielupaaridest misjonärid olid grilli sooja pannud ja küpsetasid burgereid.  Pärast grillimist toimusid kogudusehoones mõned töötoad.  Vanem Bloomfield õpetas tähtsaid oskusi oma esitluses „Plaan eluks – Teie südame soovid”.  Seejärel õpetas Antti Makslahti meie elu ajajoonest ja kuidas meie noorusaja valikud mõjutavad tulevikku.

Pärast lühikest vaheaega, et end värskendada ja tantsukingad jalga panna, toimus rock'n'rolli-teemaline tantsuõhtu!  Saal oli ehitud õhupallide ja lintidega ning muidugi ei puudunud ka fotokabiin. Õde Bloomfield valmistas maiustuseks oma kuulsat ülestõusmispühade maiust, milleks olid saiakesed „Tühi haud”. Oli tore veeta aega oma uute sõpradega ja muusikat kuulata. Peagi sai meie tore päev otsa. Kaugemalt tulnud noored veetsid öö mõne koguduseliikme kodus.  Olime tänulikud nende hoolivuse ja külalislahkuse eest.

Balti riikide lippudest järjehoidja

Pühapäeva hommikul kogunesime Imanta kogudusehoonesse hommikust sööma.  Sakramendikoosolek algas kell 11.00. Teise tunni ajal õpetasid juhataja ja õde Pokhilko meile meeleparandusest ja kuulekusest.  Nad andsid igale osalejale pühakirja järjehoidja, et meile jääks mälestus koos veedetud ajast. See oli valmistatud neljast paelast, mis esindasid meie Balti misjoni riike. Me lõpetasime konverentsi lühikese tunnistuste koosolekuga.  Enne koju naasmist tegime ühisfoto ja pakkisime kojusõitjatele lõunasöögi kaasa.

See oli suurepärane konverents ja me veetsime koos toredalt aega.