Kellega te abiellute? 

Vanem Carl B. Cook Seitsmekümne Kvoorumist ja õde Lynette H. Cook

Paar päikeseloojangul

Teilt, kes te olete vallalised, küsin ma: kellega te abiellute? Kindlasti ei ole teil puudu nõuannetest selle kohta, kes võiks olla see õige inimene. Kui mina olin noor mees, andis minu isa nõu: „Poeg, abiellu raha pärast, küll siis tuleb ka armastus.” Minu ema nõu oli: „Abiellu armastusest ja küll siis tuleb ka raha.” Hiljem õpetas mind minu misjonijuhataja: „Abiellu igaveseks.”

Ma hindan oma misjonijuhataja õpetust. Olen samuti tänulik tema nõuande eest, kui valmistusin koju naasma. Ta ütles, et ma peaksin pidevalt edenema oma igaveste eesmärkide poole. Ta soovitas, et ma valmistuksin abieluks ega viivitaks, kui selleks õige võimalus tekib.

Isegi parimate kavatsuste juures ei ole alati kerge oma igavest kaaslast leida. Sageli on selleks vaja ühist pingutust. Esimesel aastal pärast misjonilt naasmist kohtasin noori naisi koolis, instituudis, tööl ja kirikus. Mõnega käisin ühel kohtingul, mõnega kahel, kuid ükski neist suhetest ei läinud sõprusest kaugemale. Mul oli abi vaja ja nii võtsin ühendust usaldusväärse endise misjonikaaslase, Mark Allrediga, kes elas linna teises otsas. Ma palusin temalt soovitust – soovitust, keda kohtama kutsuda.

Mark tundis mind. Ta kaalus noori naisi, keda tundis. Pärast mõningast mõtisklust andis ta mulle Lynette Hanseni nime. Ta arvas, et me sobiksime omavahel hästi ja meile meeldiks teineteisega koos olla. Võtsin naisega ühendust. Markil oli õigus! Ta oli kuldne, või pigem sai temast teemanti väärt soovitus. Mark oli inspireeritud.

Ma tean, et teie, kes te olete vallalised, võite otsida oma igavest kaaslast mitmel viisil, kuid mõned meetodid on kindlasti teistest paremad. Otsige oma kaaslast kohtadest, kust võite kõige tõenäolisemalt leida oma igavese kaaslase.

Küsige soovitust kelleltki, keda te tunnete ja usaldate. Kas teil on endine misjonikaaslane, ustav koolisõber või hea sõber eelmisest kogudusest? Keegi, kes teid tunneb? Miks mitte paluda neil teile kedagi soovitada?

Kui teile kedagi soovitatakse, siis rakendage usku, võtke temaga ühendust ja tehke proovi. Kindlasti on soovitusi, mis ei lähe täppi, kuid samuti on inspireeritud soovitusi, mis teie elu muudavad. Mina usun, et kui me rakendame usku, loodame ja kaasame Taevast Isa, siis leiavad aset head asjad.

Kui mina hakkasin Lynette’iga kohtamas käima, siis meeldis meile väga koos olla. Me kohtusime sageli ja meie sõprus kasvas iga päevaga tugevamaks. Me erinesime teineteisest mitmel viisil, kuid kõigis olulistes asjades olime ühte meelt. Me armusime ja jõudsime lõpuks punkti, kus pidime tegema otsuse. Kas abiellume ja edeneme üheskoos? Või läheme kumbki oma teed?

Me kaalusime abielu tõsiasju. Kus me elame? Kuidas me ilma vanemateta rahaliselt toime tuleme? Kas ajastus oli õige? Me palvetasime koos kõigi oma murede üle. Tundsime mõlemad, et Taevasele Isale oleks meeltmööda, kui me abiellume. Tundsime, et Ta aitab meil kõik takistused ületada.

Enamik kõigest sellest leidis aset ühe koolisemestri jooksul. Lynette oli hea õpilane ja käis sageli raamatukogus õppimas. Mina käisin ka raamatukogus – et teda näha. Minu hinded paranesid ja Lynette’i hinded halvenesid. Tõsilugu! Kuid me mõlemad nõustusime, et see oli meie parim semester. Mispärast? Lisaks õnnele, mida koos olles tundsime, edenesime koos ühise eesmärgi suunas. Me tundsime, et olime joondanud ennast Jumalaga ja see oli hea tunne. Meie usk suurenes. Ja me hakkasime tundma, et Issanda abiga võime kõigest üle saada. Me olime täidetud rõõmuga.

Hiljem pitseeriti meid Utah’ osariigi Ogdeni templis. See toimus oma 40 aastat tagasi. Oleme ise avastanud, et abielu toob endaga suuremaid võimalusi õnneks kui ükski teine inimsuhe. Kuna see on Issanda plaan.

Igavene abielu on partnerlus Jumalaga, ja on oluline, et me otsime Tema nõu seoses sellega, kellega abielluda. Me ei vali oma kaaslast raha või vara järgi ega ka üksnes armastusest. Me otsime igavest abielu.

Katkend kõnest „Jätkuv edenemine igavese abielu suunas” – Ülemaailmne pühalik koosolek noortele täiskasvanutele, 5. mai 2019