Kas elad evangeeliumi järgi innutult?

Chakell Wardleigh

Mõtlik noormees

„Kas ma ikka tõesti pean?”

Kas olete kunagi nii mõelnud? Minul on see küll palju kordi peast läbi käinud. Olen hakanud mõistma, et selline näiliselt tähtsusetu mõte on minu suhtumise oluline indikaator. Muidugi võime kõik teisi teenida, Kiriku kutseid vastu võtta ja oma ülesandeid täita ning Kiriku koosolekutel osaleda. Isegi kui teeme seda innutult, võivad need tegevused meie elu muuta. Kuid kas see piirab Jumalat meid kasutamast? Kas see piirab Jumala võimalusi meid muuta? Arvan, et minu puhul on see nii.

See mõte tuletab mulle meelde Laamanit ja Lemueli, kes ka lahkusid Jeruusalemmast, kes ka läksid tagasi plaate tooma, kes ka aitasid laeva ehitada, kes olid paljuski kuulekad, kuid tegid seda vastumeelselt ja innutult. Nad ei lasknud neil kogemustel end paremaks muuta. Selle asemel nad alati nurisesid ja suhtusid igasse olukorda, millesse nad sattusid, tõredalt. Olles seda mõistnud, taipasin, et tegelikult ei taha ma olla nagu Laaman ja Lemuel.

Võtke hetk aega, et tõsiselt järele mõelda, mis teid tegudele ajendab. Kas aitate teisi, keskendudes õnnistustele, mis teid ees ootavad? Või kas aitate teisi siira sooviga jagada nendega valgust ja armastust? Kas teete kõike, mida teie kutse nõuab, kuna seda teilt oodatakse? Või teete seda, kuna soovite teenida Issandat ja end ümbritsevaid inimesi?

Mulle meenub kordi, mil nõustusin vastumeelselt mõne teenimisprojektiga, kuid hiljem kogesin, kuidas mu süda härdus ja muutus. Või kui kurtsin mõnd kutset saades, et see võtab palju aega, kuid valasin pärast kutsest vabastamist nukrusepisaraid, kuna olin hakanud seda armastama.

Me võime jagada valgust, täita oma ülesandeid ja saada vastuseid palvetele kõige paremini siis, kui meie süda on õiges kohas. Kui võtame aega, et vaagida oma suhtumist ja tegude ajendeid ning teha kõike, mida saame, „siira südamega [ja] tõsise kavatsusega” (Moroni 10:4), märkame paremini Taevase Isa juhatust, leiame suuremat rõõmu ning muudame enda ja teiste elu palju paremaks.

(Katkend samanimelisest artiklist. Liahoona, aprill 2019)

Vaata täispikka artiklit siit

Vaata ka teisi artikleid ajakirja Liahoona viimasest eestikeelsest numbrist.