Templi presidentkond

President ja emand: Matti ja Anne-Mari Jouttenus
Esimene nõuandja ja abiline: Seppo ja Raija Forsman
Teine nõuandja ja abiline: Pekka ja Tarja Holopainen

Templi lahtiolekuajad 2020. a

Templis ei ole enam erinevatele kirikuüksustele määratud nädalaid. Tempel on avatud kõigile, kel on kehtiv templisoovitus, ka kesknädalaste pühade, välja arvatud jaanipühade ja jõulude ajal.

Tempel EI ole avatud järgmistel kuupäevadel:

23. märts – 6. aprill        Tempel on suletud kaks nädalat hooldustööde tõttu
18.–20. juuni                   (suletud N–L)
30. juuni                          (kell 15:30 ja 18:00 istungeid ei toimu)
14.–28. september         Tempel on suletud kaks nädalat hooldustööde tõttu
3. oktoober                     üldkonverents
23.–26. detsember         (suletud K–L)

Templi kantselei lahtiolekuajad (2020):

P, E               suletud
T, K, N, R      9.00 kuni 18.00
L                   9.00 kuni 14.00

Templitalitused (2020):

Templianni istungid (palume rühmadel endale kohad broneerida)
T, K, N, R     10.00, 12.30, 15.30 ja 18.00
L                  10.00 ja 12.30

Ristimine ja kinnitamine (palume ennast eelnevalt kirja panna)
T, K, N, R     10.00 ja 15.30
L                  10.00

Eeltalitused (palume ennast eelnevalt kirja panna)
T, K, N, R     10.00, 12.30, 15.30 ja 18.00
L                  10.00 ja 12.30

Pitseerimised (palume ennast eelnevalt kirja panna)
T, K, N, R     12.30 ja 18.00
L                  12.30

Palun pange ennast talitustele kirja külalistemajas või templi kantseleis. Templianni istungile peavad endale kohad broneerima vaid rühmad.

Helsingi templis riideid ei laenutata. Templikülastajad peavad võtma kaasa omaenda templiriided (välja arvatud ristimise puhul). Riideid on võimalik osta külalistemajas asuvast kauplusest.

Igapäevased templitöötajate ettevalmistuskoosolekud toimuvad kell 9.00 ja 14.30.

Templi kantseleid tuleb alati teavitada istungile tulevatest rühmadest (nagu nt noorte ristimisrühmad), et saaks teha vajalikke ettevalmistusi. 

Juhised külastajatele, kes tulevad saama omaenda talitusi

Selleks et saada soovitust elus olevate inimeste talituste jaoks, võtke palun ühendust oma koguduse ja misjoni juhatajaga. Seejärel võtke ühendust templi kantseleiga ning leppige kokku kuupäev ja aeg. Abielluda sooviv paar peab muretsema endale oma kohalikust perekonnaseisuametist abieluvõimetõendi, mis tuleb saata templi kantseleisse aegsasti enne abiellumist.

Kui soovite endale mõnda kindlat pitseerijat, peaksite temaga ise ühendust võtma. Pitseerijate nimesid ja kontaktandmeid saab küsida templi kantseleist.

Juhised templikülastajatele

Talitustele kirjapanemiseks helistage palun templi kantseleisse numbril +358 9 849 3710, saatke e-kiri aadressil helsi-off@churchofjesuschrist.org või helistage külalistemajja numbril +358 9 8493 7140.

FamilySearchi programmi kasutajad saavad printida endale kodus, kogudusehoones või sugupuukeskuses templitalituste tegemiseks vajalikud valged peretalituste kaardid, valides „Prindi perenimekaardid”.  Valides FamilySearchi programmis „Prindi FOR”, on teil võimalik printida välja triipkoodiga PDF-vorm, mille võib saata enne templi külastamist templi kantseleisse postiga või e-kirja teel aadressil helsi-off@ldschurch.org. Selle vormi abil prinditakse teile templi kantseleis värvilised peretalituste kaardid, millele saate kantseleisse järele minna. Posti teel saatmise juhiseid saab vajadusel templi kantseleist telefonil +358 9 849 3710. Kui toote ise vormi templi kantseleisse, siis varuge vähemalt pool tundi aega vormi töötlemiseks.

Külalistemaja broneeringud (E 12.00–19.30, T–R 9.00–19.30):
Telefon:             +358 9 8493 7140
E-post: helsi-hos@churchofjesuschrist.org
 

Külalistemaja vastuvõtt avatakse esmaspäeval kell 12.00. Külalistemajas saab broneerida peretubasid või üksikuid voodikohti. Voodikoht maksab 5 eurot ööpäevas ja peretuba 35 eurot ööpäevas. Renditud lisamadratsid (põrandale) ja voodiriided maksavad 3 eurot ööpäevas. Ilma voodiriieteta madratsitel ööbida ei ole lubatud.

Mähkmeid kandvatele väikelastele mõeldud võrevoodite eest maksma ei pea. Need on mõeldud ööbimiseks ka neile väikelastele, kelle vanemad on broneerinud endale üksiku voodikoha.

Kõik alla 11-aastased lapsed peavad viibima nii külalistemajas kui ka templi ümbruses täiskasvanud saatja hoole all.

Abilist vajavad puudega külastajad võivad ööbida peretoas, makstes 5 eurot ööpäevas. Sama hind kehtib ka abilisele.

Ööbimist broneerides peate teada andma, millistes talitustes külalistemajas viibimise ajal osalete. Kõik üle 11-aastased võivad ööbida külalistemajas vaid juhul, kui nad osalevad päeva jooksul vähemalt ühes talituses. Kõigil üle 11-aastastel külalistemajas ööbijatel peab olema kehtiv templisoovitus.

Reisijuhised:

Kui saabute templisse ühistranspordiga, vaadake juhiseid Helsingin Seudun Liikenne (HSL, Helsinki Regional Transport Authority) veebilehel www.reittiopas.fi. Juhised on soome, rootsi ja inglise keeles.

Helsingi kesklinnast raudteejaama kõrval asuvalt Elielinaukio väljakult saab sõita templisse otsebussiga nr 235 või 235N. Lisainfot leiate HSL-i veebilehelt.

Üheks reisiks saab pileti osta bussist. Trammis ja rongis pileteid ei müüda. Ostke pilet, millega saab sõita A- ja B-tsoonis. Sõidupileteid müüakse R-kioskis, piletiautomaatides või internetipoes. Sõidupiletit saab osta ka mobiilirakenduse „HSL” vahendusel.