Ettevaatusabinõud koroonaviiruse ennetamisel

kraadiklaas

Head õed ja vennad! Nagu me kõik teame, võitleb maailm praegu uue koroonaviirusega, mis on levinud väga paljudesse riikidesse. Ka Eestis on diagnoositud kümme koroonaviirusesse nakatunut. See arv ei anna meile põhjust paanikaks, küll aga peame olema ettevaatlikud ja käituma targalt. Sellega seoses palume võtta pühapäevastel koosolekutel ja nädala sees toimuvatel kogunemistel kasutusele järgmised ettevaatusabinõud:
1) Viirushaiguse sümptomitega (nohu, köha, palavik, aevastamine jne) palume jääda koju ning koosolekuid või kirikuhoonet mitte külastada.
2) Palume kõigil kirikuhoonetes viibijatel hoolega oma käsi pesta ja desinfitseerida. Lapsevanematel palume pesta sageli ka väikeste laste käsi. Enne sakramendisaali sisenemist palume sakramenditalitusest osavõtmiseks kõigil uksel käed ära desinfitseerida.
3) Viirushaiguste leviku perioodil soovitame liikmetel kohtudes mitte kätt suruda ega kallistada; õppetundides palume kõigis ühingutes kasutada õppemeetodeid, mis ei nõuaks füüsilist kontakti (nt Algühingu lapsed ei peaks omavahel käsi plaksutama, sama salliga silmi kinni siduma jne).

Heade soovidega

Eesti ringkonna juhatus