Kiriku Euroopa piirkonna pereteenistuste büroo kaudu hallatavad sissejuhatavad kursused ja arutelujuhend on saadaval 14s Euroopa keeles.
„„Teenimine kriisiolukorras” on evangeeliumil põhinev psühhosotsiaalne tugiprogramm,” selgitas vanem Mark Rencher, kes töötas täisajalise vabatahtlikuna Kiriku Euroopa peakorteris Saksamaal Frankfurdis Maini ääres ja kellele tehti ülesandeks programmi käivitamine koos kohalike vaimse tervise spetsialistide abiga.
„Kui suhtleme kellegagi, kes on kriisis, ei tea me sageli, mida öelda. See programm õpetab, mida öelda ja kuidas suhelda inimestega, kes on hädas,” lisas tema abikaasa, õde Lizbeth Rencher, kes on doktorikraadiga psühholoog.
Ta märkis, et need pakutavad vahendid on suunatud vabatahtlikele vaimulike toetamiseks ja ei ole mõeldud professionaalse abi asendamiseks. „Me ei ole siin selleks, et pakkuda psühhoteraapiat. Me püüame neid vaid emotsionaalselt toetada, et vältida suuremat kahju,” ütles õde Rencher.
Katastroofilised üleujutused, põgenikud Ukrainast, kes otsivad turvapaika – Euroopa on viimase paari aasta jooksul näinud mitmeid kriisiolukordi. Nüüd, kui Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku vabatahtlikud on jõudnud abivajajateni, on „Teenimine kriisiolukorras” muutunud hinnatud abivahendiks. „Me oleme saanud palju tagasisidet piiskoppidelt ja Abiühingu juhatajatelet, et nad oleksid soovinud, et see materjal oleks neil juba varem olemas olnud,” meenutas vanem Rencher.
2021. aasta septembris katsetas Teresa Raposo projekti Euroopas, töötades koos kolme kogudusega Lissaboni vaias. Pereteenuste nõustajal on aastatepikkune töökogemus Punase Ristiga Lissabonis.
Pärast koolituse läbimist teatasid kohalikud juhid, et programm aitas neil enesekindlamalt toime tulla emotsionaalses stressis liikmetega. Täpsemalt tundsid nad, et on paremini valmis kuulama, valideerima emotsioone ja pakkuma lootust.
Eelmisel aastal pakuti üleujutuste tagajärgede leevendamise eest vastutavatele vabatahtlikele lühikesi teadlikkuse tõstmise kursusi. 44-leheküljeline arutelujuhend, mis on saadaval albaania, hollandi, inglise, itaalia, hispaania, hollandi, itaalia, norra, portugali, prantsuse, rootsi, rumeenia, saksa, soome ja taani keeles, saadetakse soovi korral vaimulikele ja kogudustele. Peale selle on pereteenistuse nõustajad valmis kohalikul tasandil koolitama juhte, liikmeid või vabatahtlikke.