BYU-Pathway Worldwide pakub võimalust iseseisvaks toimetulekuks ja hariduse saamiseks Ida-Euroopas

Virtuaalne kogunemine

Paljudel Kiriku liikmetel kogu Ida-Euroopa piirkonnas puudub ülikooliharidus. Mispärast? Kuna see maksab liiga palju, neil jääb puudu enesekindlusest või ei ole juurdepääsu kvaliteetsele kõrgharidusele. BYU-Pathway Worldwide’i abil võib igaüks saada ligipääsu kõrgharidusele kodust lahkumata.

President Nelson on märkinud, et BYU-Pathway „toob haridusse uuendusliku lähenemise – Kiriku haridussüsteemile ja kogu maailmale ainulaadse lähenemise”. [1] BYU-Pathway missioon on arendada Jeesuse Kristuse jüngreid, suurendades enesega toimetulekut ja tugevdades õpilaste otsustuskindlust lepinguteel edasi liikuda. Samuti pakutakse võimalust osaleda iga vanuseastme seminari ja instituudi usuõpetustundides.

Rääkides õpilastega 150 riigist üle maailma, kes kõik seisavad pandeemia ajal silmitsi erinevate väljakutsetega, kinnitas juhataja Ballard oma kuulajatele, et nende otsus omandada haridus on väga oluline.

„Te investeerite praegu eesseisvasse igavikku. Kutsun teid tungivalt üles lõpetama see haridustee, mida olete alustanud – olenemata sellest, milliste väljakutsetega te kokku puutute.” [2]

Mida BYU-Pathway pakub?

BYU-Pathway Worldwide pakub ligipääsetavat võimalust vaimse alusega ülikoolikraadi väljateenimiseks veebis taskukohase hinnaga. Sisseastumine on avatud kõigile Kiriku liikmetele ja Kiriku sõpradele.

Taskukohane hind - paindlik - veebipõhine

Õpilased alustavad PathwayConnectiga – üheaastane soodushinnaga veebiprogramm –, mis valmistab õpilasi ette alustama ühte enam kui 40 tunnistuse ja kraadiõppe programmist BYU-Idaho harus ja Ensign College’is, mis on samuti täielikult veebipõhised. [3]

Lisaks saavad kõik misjonärid, kes on teeninud misjonil viimase viie aasta jooksul, automaatselt 25% allahindlust õppemaksult PathwayConnect programmis osalemise ajal. See hõlmab ka misjonäre, kes võisid COVID-19 tõttu varem koju tagasi pöörduda. Teie riigis võivad olla saadaval ka lisastipendiumid kõikidele liikmetele.

Kuna BYU-Pathway programmid on täielikult veebis, tehakse kogu töö ilma, et oleks vaja ülikoolilinnakusse reisida. Virtuaalsete kogunemiste kaudu PathwayConnectis saavad õpilased peaaegu kõikjalt maailmast BYU-Pathway programmis osaleda. Eelolevaks semestriks registreerumine on jätkuvalt avatud. Lisateabe saamiseks külastage veebilehte byupathway.org ja alustage oma haridusteed juba täna.

Janis Blums: „Olen aastaid lootnud leida võimalust edasi õppida ja omandada kõrgharidus, kuid ma ei oodanud, et see võimalus avaneb Kirikus. Kui BYU-Pathway programmi esitleti, ei pidanud ma selles osalemise üle kaua mõtlema. BYU-Pathway pakkus täpselt seda, mida ma oma praegusel eluetapil vajasin – algust, mis avas uksed millelegi uuele ja kaua ihaldatule. Kuigi õpinguid on töö ja perega raske ühildada, on BYU-Pathway programm seda ohverdust väärt,” sõnas ta.

Vladislav Gornostajev: „Ma kasutan saadud teadmisi iga päev. Mulle meeldis väga, et iga aine, mida õpid, põhineb igavestel evangeeliumi põhimõtetel. .. Otsus õppida (BYU Pathway programmis) on õnnistanud minu elu ja saadud teadmised õnnistavad mind ja mu perekonda.”

 


[1] PRESIDENT RUSSELL M. NELSON, „Inaugural Remarks”, BYU-Pathway Worldwide’i avaaktus, 16. november 2017.

[2] President M. Russell Ballard kõneleb teisipäeval, 9. veebruaril 2021 pühalikul koosolekul BYU-Pathway Worldwide’i programmi õpilastele.

[3] BYU-Pathway programme õpetatakse ainult inglise keeles. Inimesed, kes ei valda inglise keelt, võivad kaaluda registreerumist programmi EnglishConnect. See on Kiriku pakutav programm, mis aitab inimestel arendada inglise keele oskust osaduse ja usu keskkonnas ning valmistab õpilasi ette akadeemiliseks õppetööks – eriti just PathwayConnect programmis.