5 näpunäidet armastuse leidmiseks aastal 2019

Amy Stevens Seal

käest kinni templi juures

Uus aasta on saabunud ja koos sellega uus lootus, mis paneb paljusid meist innukalt eesmärke seadma, millest üks levinumaid on leida armastust. Olen viimase seitsme aasta jooksul kosjasobitajana töötades näinud paljusid edulugusid ning toon siin välja viis peamist näpunäidet, kuidas sel aastal edukalt leida tõelist, jätkusuutlikku ja armastavat suhet.

Tegutsege. Paljud vallalised on pettunud oma tutvumisvõimalustes, kuid pööravad selja kõige tõenäolisematele viisidele hea kaaslase leidmiseks, öeldes, et neile ei meeldi vallaliste üritused, noorte või vanemaealiste täiskasvanute kogudused; et nad tunnevad end ebalevalt internetikohtingute puhul ja kirtsutavad nina, kui sõbrad püüavad neid kellegagi kohtama saata. Nii jääb alles vaid võimalus kohata kedagi juhuse või saatuse tahtel või nagu mõned sageli ekslikult oletavad – jumaliku sekkumise kaudu. Just nagu misjonärid ei istu kodus, oodates, et inimesed nende juurde tuleksid, ootab Issand, et ka meie teeme oma osa kohtamas käimisel ja abiellumisel, isegi kui see protsess ei ole alati mugav.

Olge endaga aus. Samal ajal kui paljudel vallalistel on nimekiri omadustest ja iseloomujoontest, mida nad abikaasas leida loodaksid, ei ole kõik keskendunud nende omaduste arendamisele iseendas. Ja kuigi oleks tore, kui me kõikidele meeldiksime, on selle sureliku maailma karm reaalsus, et füüsiline atraktiivsus on enamiku inimeste jaoks kohtamas käimise ja abiellumise juures väga oluline. Selle tõsiasjaga arvestades oleks arukas otsustada põhjaliku analüüsi ja tagasiside põhjal, kas teie sobiksite hästi kokku sellise inimesega, keda te leida püüate. Kui ei sobi, siis kas soovite ja suudate ennast muuta või teha muudatusi oma ootustes, et leida endale realistlikumalt sobiv kaaslane?

Tundke ära vastase vaim. Ustavate viimse aja pühadena püüate pidada lepinguid, et võiksite sõlmida igavese abielu, seega püüab vastane tekitada teis hirmu, kahtlust ja segadust, et juhtida teid eemale teie õigemeelsetest soovidest. Kui see pimeduse udu ilmneb, siis tundke see ära ja teadke, et ees ootavad helgemad päevad. Tehke endale plaan, kuidas tulla toime elu madalseisudega ja ennast uuesti sirgu ajada.

Negatiivseid tundeid, nagu enesekahtlust, närveerimist või pessimismi peetakse sageli ekslikult Vaimu tundeks, mis hoiatab meid, et me kellestki lahku läheksime või kohtamas ei käiks. Muidugi leidub olukordi, kui see on tõsi, kuid enamasti kui Vaim meiega kõneleb, tunneme oma südames rahu.

Isikliku ilmutuse saamise protsess on uurida küsimust oma meeles, teha otsus olemasoleva info põhjal ja küsida seejärel Issandalt, kas meie otsus on õige (vt ÕL 9:8). Seda protsessi järgides võime õppida usaldama Teda ja iseennast oma elu kõige tähtsamate otsuste tegemisel, sealhulgas igavese abielu puhul.

Olge enesekindel ja haavatav. Üks kõige ihaldusväärsem omadus, mida nii mehed kui ka naised teineteises otsivad, on enesekindlus. Selleks, et olla haavatav, on vaja nii enesekindlust kui ka julgust, ja kui oleme avatud inimesega, keda usaldame, võib see viia tõelise ühenduseni, mis on romantiliste tunnete suur osa. Tegelikult nõustub enamik inimesi, et vaatamata sellele, kui väga keegi neile algselt füüsiliselt meeldis, siis suhte edasi arenedes see meeldivus kas suureneb või kahaneb vastavalt tekkinud emotsionaalse sideme tasemele.

Et saavutada nii sidet kui ka haavatavust, on oluline õppida, kuidas jagada seda, mida te mõtlete, tunnete ja vajate viisil, mis sobib teie suhte vastava tasemega. See ei tähenda kõigi teie saladuste jagamist või hinge väljavalamist esimesel kohtingul. On tähtis õppida, mida, millal ja kellega jagada, et luua emotsionaalne side, mis suhte sügavamaks muudaks.

Andke endale aega armusädet tunda. Paljud mehed ja naised ootavad imelist tundetulva esimesel kohtingul või isegi enne, kui nad kellegagi kohtingule lähevad. On väga tavaline, et mehed ja naised ei tunne esimesel (või enamal) kohtingul suurt elevust. Olen julgustanud loendamatul hulgal paare kohtamas käimist jätkama, kui nad just kindlalt ei tea, et teine nendega ei sobi. Paljudest nendest paarilistest on saanud lõpuks kauaaegsed sõbrad või on nad abiellunud ning neil on imelised suhted. Kohe armusädeme tundmine on sageli ebatõenäoline ootus. Tõeline emotsionaalne side ja lähedus tekib aja jooksul püüdluste ja ohverduste tulemusena.

Seega lähenege kohtamas käimisele 2019. aastal uuest küljest ja rakendage neid näpunäiteid, et leida endale igavene kaaslane. Soovin teile ilusat, kohtinguterohket 2019. aastat!