4 viisi, kuidas Teda kuulata

#KuulaTeda

Kuidas mina Teda kuulan?

Pühakirjades on Jumal korduvalt esitlenud oma Poega Jeesust Kristust erilise kutsega „Kuula Teda”. Kuidas kuuleme Issanda häält? Kuidas võime teda paremini ja sagedamini kuulda? Kuidas Tema hääl kõlab ja kas võime olla kindlad, et kuuleme seda? Siin on neli viisi, kuidas kuulata.

#1 Kuula Teda oma südame ja mitte kõrvadega

Kuula Teda oma südame ja mitte kõrvadega

 

Jumal suudab rääkida meiega kuuldaval häälel, kuid peaaegu alati otsustab Ta panna meie südamesse ja meelde lihtsad mõtted ja tunded. Võite tunda, et peaksite ütlema midagi konkreetset kellelegi, kes on kurb; teid võib tabada idee, kuidas oma elu muuta; võite saada inspiratsiooni kellegagi ühendust võtta. Lihtsate mõtete ja tunnete tähelepanemine on parimaid viise, kuidas võite Teda kuulda.

 

#2 Kuula Teda välja lülitudes ja aega maha võttes

Kuula Teda välja lülitudes ja aega maha võttes

Tänapäeva tähelepanumajanduses võitlevad rakendused, meelelahutus, sotsiaalmeedia, tõukemärguanded ja nii edasi iga meie vaba minuti pärast. Need segajad võivad sageli summutada olulised vaimsed tunded ja sõnumid, mida Jumal meile saata püüab. Seepärast võtke aeg maha. Lülituge välja. Pange oma telefon ära. Mõtelge. Mediteerige. Hingake. Ja kuulake.

 

#3 Kuula Teda pühakirjades

Kuula Teda pühakirjades

Kui järele mõelda, sisaldavad pühakirjad Issanda eelsalvestatud häält. Kui me sukeldume pühadesse lugudesse Jumala läbikäimistest inimkonnaga – ja põhimõtetesse, mida need lood illustreerivad –, siis võime paremini mõista Jumala tahet meie suhtes ja millises suunas peaksime elus päev päeva järel minema.

 

#4 Kuula Teda väikestel ja lihtsatel viisidel

Kuula Teda väikestel ja lihtsatel viisidel

Prohvet Eelija kogemus Vanas Testamendis õpetab meile suure õppetunni selle kohta, kuidas Jumala häält kuulda.

„Ja vaata, Jehoova läks mööda, ja tugev ning võimas tuul, mis lõhestas mägesid ja purustas kaljusid, käis Jehoova ees! Aga Jehoovat ei olnud tuules! Ja tuule järel tuli maavärisemine, aga Jehoovat ei olnud maavärisemises! Ja maavärisemise järel tuli tuli, aga Jehoovat ei olnud tules! Ja tule järel tuli vaikne, tasane sahin!” (1Kn 19: 11–12)

Meie inimlik kalduvus on otsida dramaatilist ja ilmselget – kas meile kõigile ei meeldiks saada taevast „tunnustähte”? Kuid oma lõputus tarkuses innustab Jumal meid: „Olge vagusi ja teadke, et mina olen Jumal” (L 46:10). Need lihtsad mõtted, tunded, ideed ja muljed on armastava Taevase Isa õrnad sosinad.